Για να δικαιούται να θέσει υποψηφιότητα* στις εκλογές για το Διοικητικό Συμβούλιο, ο υποψήφιος πρέπει:

α. Να είναι δέκα οχτώ (18) χρονών

β. Να είναι ενεργό Μέλος της Κοινότητας τον καιρό που υποβάλλει υποψηφιότητα.*

γ. Να μην είναι μέλος διοικητικού σώματος άλλου παρόμοιου σωματείου ή ενοριακής κοινότητας.

Κάθε μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου θα υπηρετεί με θητεία τριών (3) ετών** και μέχρι την εκλογή του διαδόχου του, εκτός αν παραιτηθεί ή μείνει κενή η θέση του λόγω θανάτου ή άλλης αιτίας.

Ο Πρόεδρος δεν υπηρετει περισσότερο από τρεις (3) συνεχείς θητείες. Παρ’όλα αυτά, ο απερχόμενος Πρόεδρος έχει οποτεδήποτε το δικαίωμα να υποβάλλει υποψηφιότητα για μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου, ή για οποιοδήποτε αξίωμα στην Εκτελεστική Επιτροπή. Μπορεί να εκλεγεί πάλι Πρόεδρος, αφού θα έχουν συμπληρωθεί δύο (2) συνεχείς θητείες του επόμενου Διοικητικού Συμβουλίου.

* Δύο ενεργά Μέλη της Κοινότητας μπορούν να προτείνουν ένα άλλο μέλος της Κοινότητας για υποψήφιο στις εκλογές. Η πρόταση (αίτηση) πρέπει να είναι υπογραμμένη από τον υποψήφιο που δηλώνει ότι δέχεται την πρόταση και μετά πρέπει να γίνει δεκτή από την Εφορευτική Επιτροπή τουλάχιστον δέκα πέντε (15) ημέρες πριν από την ημερομηνία των εκλογών.

** Η εκλογή του Διοικητικού Συμβουλίου, του Περιφερειακού Συμβουλίου και της Εξελεγκτικής Επιτροπής πρέπει να γίνει τη δεύτερη (2η) ή τρίτη (3η) Κυριακή του μηνός Ιουνίου κάθε τρία (3) χρόνια.


2016 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ ΕΚΜΜ

ΕΚΛΕΓΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ 2016 – 2019

ΟΝΟΜΑ NAME
ΠΑΓΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ PAGONIS NICHOLAS
ΚΡΙΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ CRILIS ANDREAS
ΚΑΡΒΕΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ KARVELAS CONSTANTINA
ΜΟΥΡΕΛΑΤΟΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗ MOYRELATOS AFRODITI
ΜΠΑΤΣΗ ΖΩΗ BATSIS ZOI
ΜΟΝΤΖΕΝΙΓΟΣ ΣΠΥΡΟΣ MONTZENIGOS SPYROS
ΡΕΤΣΙΝΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ RETSINAS APOLLON
ΤΣΙΝΑΛΗ ΕΛΕΝΗ TSINALIS ELENI
ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ MITSOPOULOS NIKOS
ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ-ΝΤΑΧΕΡ ΑΛΙΚΗ GEORGIADOU-DAHER ALIKI
ΜΑΝΩΛΑΤΟΣ ΓΑΒΡΙΗΛ MANOLATOS GABRIEL
ΠΑΠΑΠΑΝΟΣ ΝΙΚΟΣ PAPAPANOS NICK
ΜΠΑΜΠΑΡΟΥΤΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ BABAROUTSIS HARRY
ΛΑΜΠΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ LABETIS GEORGE
ΚΑΡΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ KARZIS KONSTANTINOS
ΠΕΤΣΙΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ PETSINIS CHRISTOS
ΦΛΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΣ FLOURIS NICOLAOS
ΤΟΥΤΟΥΔΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ TOUTOUDAKIS EVANGELOS
ΠΑΡΑΔΕΙΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ PARADISSIS ALEXANDRE
ΔΟΥΛΗΓΕΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ DOULIGERIS KONSTANTINOS
ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ NIKOPOULOS ACHILLES
ΤΣΟΚΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ TSOKANOS PETER
ΜΕΛΙΓΡΙΓΟΡΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ MELIGRIGORIS MICHAEL
ΛΑΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ LATINOS DIMITRIOS

ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΟΝΟΜΑ NAME
ΜΑΚΡΗΣ ΗΛΙΑΣ MAKRIS ELIE
ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ARVANITIS NIKOLAOS
ΣΥΛΟΓΙΣΤΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ SYLOGISTAKIS VASSILIS
ΧΟΝΔΡΟΝΙΚΟΛΑΣ ΗΛΙΑΣ HONDRONIKOLAS ILIAS
ΤΖΟΥΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ TZOUANNIS STEFANOS
ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ KONSTANTAKAKOS EVANGELOS


Για να έχει δικαίωμα κάποιος να εκλεγεί σε καθένα από τα Περιφερειακά Συμβούλια πρέπει:

α. Να είναι δέκα οχτώ (18) χρονών

β. Να είναι κάτοικος της αντίστοιχης Περιφέρειας κατά την ημερομηνία των εκλογών αυτών

γ. Να είναι ενεργό Μέλος της Κοινότητας τον καιρό που υποβάλλει την πρόταση *

δ. Να μην είναι μέλος διοικητικού σώματος άλλου παρόμοιου σωματείου ή ενοριακής κοινότητας

* Δύο Ενεργά Μέλη της Κοινότητας μπορούν να προτείνουν ένα άλλο μέλος της Κοινότητας να είναι υποψήφιο στις εκλογές. Η πρόταση (αίτηση) πρέπει να είναι υπογραμμένη από τον υποψήφιο, που δηλώνει ότι δέχεται την υποψηφιότητα και πρέπει να γίνει δεκτή από την Εφορευτική Επιτροπή τουλάχιστον δέκα πέντε (15) ημέρες πριν από την ημερομηνία των εκλογών.

ΕΚΛΕΓΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΟΥ ΛΑΒΑΛ

ΟΝΟΜΑ NAME
ΜΑΡΙΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ MARINOS DENNIS
ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ COSTOPOULOS DEMETRE
ΜΑΥΡΟΜΑΤΗ ΕΙΡΗΝΗ MAVROMATIS IRENE
ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ MAVROGIANNIS CHRISTOS
ΚΟΥΡΕΜΠΑΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ KOYREMBANAS KONSTANTIN
ΜΑΡΓΩΝΗΣ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ MARGONIS CATHERINE
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ KONSTANTOPOULOS GEORGIA
ΤΣΑΜΑΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ TSAMALIDIS IOANNIS
ΡΙΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ RIZIS PANAGIOTIS

ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΟΥ ΛΑΒΑΛ

ΟΝΟΜΑ NAME
ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ARGYRIOU ATHANASIOS



ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΜΟΝΤΡΕΑΛ

ΕΚΛΕΓΜΕΝΟΙ ΔΙΑ ΒΟΗΣ

ΟΝΟΜΑ / NAME
ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ / VASILOGIANNIS ALEX
ΠΑΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ / PALIOUDAKIS PANTELIS
ΠΑΠΑΦΙΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ / PAPAFILIS COSTANTINOS
ΤΣΙΝΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ / TSINAS GIANNIS JOHN
ΤΣΟΛΑΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ / TSOLAKOS ANASTASIOS
ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ / HATZEPETROS JOHN
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ / CHRISTODOULAKIS KONSTANTINOS



ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΝΟΤΙΑΣ ΑΚΤΗΣ

ΕΚΛΕΓΜΕΝΟΙ ΔΙΑ ΒΟΗΣ

ΟΝΟΜΑ / NAME
ΒΑΣΑΛΟΣ ΕΙΡΗΝΗ / VASALOS IRENE
ΔΗΜΗΤΡΟΚΑΛΗ ΑΝΝΑ / DIMITROKALIS ANNA
ΚΟΛΙΑΚΟΣ ΑΝΝΑ / KOLIAKOS ANNA
ΚΟΛΙΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ / KOLIAKOS DEMETRIOS
ΝΕΟΚΛΕΟΥΣ ΑΝΤΩΝΗΣ / NEOKLEOUS ANTONIS
ΞΕΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ / XENOS DIMITRIOS
ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ / STATHOPOULOS AFRODITE
ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ / SOTIROPOULOS MARGARITA

Από την εφορευτική επιτροπή